הדרכת הורים ומשפחות

 

 גישת ניתוח התנהגות יישומי  (ABA (Applied Behavior Analysis  - הינה גישה טיפולית יישומית אשר נחקרה ופותחה מתוך תורת הפסיכולוגיה ההתנהגותית ועוסקת בחקר שינויים התנהגותיים. הנחת הבסיס מייחסת לתגובות הסביבה של הילד – הורים, אחים, בני משפחה, חברים, מורים ועוד – משמעות גבוהה ובעלת השפעה רבה על התנהגותו. כלומר, יש לבחון את הסיטואציה שקדמה להתנהגות, מה ההתנהגות (בכי,כעס,אלימות...) ומה התוצאה/התגובה בעקבות ההתנהגות (הסרת דרישה/ תשומת לב/ הימנעות מביצוע מטלה בה מתקשה והילד...). 

 

מטרת ההליך הטיפולי הינה לאתר את הקשיים וללמד את הילד/ה מיומנויות שונות ומגוונות, התמודדות עם כעסים ותסכולים, דחיית סיפוקים, מיומנויות חברתיות, מיומנויות אקדמיות, איפוק, הבלגה, ביצוע מטלות גם אם אינן אהובות במיוחד או שהילד מתקשה בביצוען ועוד...  מכאן שניתן כאמור לזהות את הגורמים המשפיעים או משמרים את התנהגותו של הילד ובכך לשנות ולשפר את התנהגות הילד, את תגובותיו ולבנות מערכת יחסים הרמונית בין הילד לסביבתו תוך הבנת הקשיים וההתמודדות של הילד. בנוסף, ליצור את ההבנה שיתוף פעולה והסכמה בין ההורים על דרכים להתמודדות עם ההתנהגויות והמצבים המאתגרים. הסכמה ושיתוף פעולה בין ההורים הינם גורם משפיע על התנהגותם של הילדים מלמד ומאפשר תקשורת הורית משפחתית וזוגית מכבדת.


מטרה לעורר מוטיבציה, ולהניע לשינוי. להניע את המערכת המשפחתית לפעולות שנרקמות יחדיו ולהבין שלכל אחד יש את דרך הביטוי הייחודית (והיפה!) שלו. התרומה שלנו כהורים היא לפעול להעשרת עולמו של הילד במקביל לתפקודו הכללי, הן בבית והן בבית הספר. לתרום לשיפור הישגיו תוך בנייה של אופי עצמאי, שמח והוגן. בד בבד אנו חייבים להבין את הכלים שיאפשרו לילד (ובעיקר לנו) להתמודד עם האתגרים בבית ומחוצה לו.
 

"לאחר אבחון הקשיים נוכל יחדיו לסלול דרך אחרת, ייחודית בה תקבלו את הכלים הנכונים להעצים את ילדכם, כלים המאפשרים תקשורת חיובית שיוצרת שיח נכון, דיאלוג. אני מעניקה להורה סל פתרונות מותאם המורכב מאפיון וזיהוי נכון של הבעיות תוך התחשבות מקסימלית באופי ובמבנה המשפחתי ומובילה אתכם לחוויה הורית מעצימה"

 

 דורית שכורי - ייעוץ זוגי ומשפחתי, הדרכת הורים

ליצירת קשר ופרטים נוספים  054-5230093  

© כל הזכויות שמורות

 

ייעוץ זוגי ומשפחתי

 מנחת הורים ומשפחות בכירה

 מנתחת התנהגות
 

 "באהבה יש כללים, ואיפה שיש כללים, העולם פשוט יותר"
 

מאיר שלו, מתוך הספר "כימים אחדים"

 

מלאו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם:

 ***כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי****

שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

שדה חובה


שדה חובה


שדה חובה

Your message has been sent successfully

צור קשר: