משפחה וחגים למי הולכים?

 
עם בוא האביב, ציפיות גדולות מתעוררות מחדש, אווירה של התחדשות, פריחות חדשות ואופטימיות משתלטת. הפסח מתקרב וההכנות לקראת החג בעיצומן, הילדים יוצאים לחופשה והדילמה הגדולה אצל מי עושים את החג עולה שוב ושוב. אצל מי עושים את הסדר אצל ההורים שלי או ההורים שלך? המשפחה שלי או המשפחה שלך? ולמה תמיד עושים אצלך? ההורים שלי לבד ואני לא רוצה להשאיר אותם? מי חשוב יותר ומי פחות? תהיות ודילמות עולות ומתעצמות דווקא בתקופת החגים.

הרצון של הסבים והסבתות לחגוג את החג עם  הנכדים יוצר אתגר, לעיתים אתגר לא קל,  במציאת פתרונות כדי לבלות את החג עם שתי המשפחות המורחבות. הלחץ ההולך וגובר לפני החג משפיע על מהלך חיינו ומשבש את התקשורת הזוגית והמשפחתית, הרגישות גוברת ואתם בסך הכל רוצים לעבור את החגים בשלום. הרצון לרצות את המשפחה המורחבת, מעמיד לעיתים את הזוגיות בקונפליקט, כדי להימנע מקונפליקט זה תכננו מבעוד מועד את החגים, אם את ערב ראש השנה חגגתם עם המשפחה שלו ולמחרת עם המשפחה שלך, החליפו בינכם, בערב פסח תחגגו עם המשפחה שלך ולמחרת עם המשפחה שלו. ההסכמה מבעוד מועד והכנת המשפחה המורחבת להחלטה המשותפת שלכם תימנע אי הבנות, לחצים, רגשי אשם והכי חשוב תימנע את המריבות והכעסים בינכם. לא פעם עלינו לנווט בין המשפחות המורחבות, אך יש לעשות זאת באופן מושכל ולהבין כי לא ניתן לרצות את כל הנוגעים בדבר. 

אוהבים מתנות ?!
ההחלטה היכן לערוך את ערב החג אינה הדילמה העיקרית של החג, מה עם המתנות? למי קונים מה ובכמה? דילמה היכולה לעורר מחלוקות. מלבד המתנות יש הוצאות רבות והמרכיב הכלכלי גם הוא גורם למריבות וכעסים. ומה עם פעילויות עם הילדים? רשימת ההוצאות הולכת ומתארכת. לכן, כדי למנוע את המתח החליטו יחדיו על תקציב להוצאות החג ושמרו לא לחרוג ממנו, החריגה יוצרת לחץ כלכלי מה שיוצר מתח בין כותלי הבית, לכן קביעת תקציב לימי החגים יפחית את המתח.

לשחרר את המתח לחופשי
בתוך הלחץ והמתח הגדול אתם מקווים שהחג יהפוך למשהו נעים מיוחד עבורכם כזוג וכמשפחה. כאשר קיימת תחושה של לחץ וחסר אונים בשל הלחץ המופעל מהסביבה הקרובה והאוהבת אותם איננו רוצים לאכזב, ואתם הופכים להיות יותר ויותר עייפים מלנסות ולענות על הצרכים והציפיות של האחרים, ומהחשש חסר הבסיס לאכזב את המשפחה בחגים.
כפי שאתם משתמשים ב- WAZE כדי לדעת מהי הדרך הקצרה, הפחות עמוסה, ומשתמשים בכבישים עוקפים כדי להימנע מעמידה בפקקים. גם כאן, תכננו את ימי החג מבעוד מועד, החליטו בינכם היכן חוגגים את ערב החג ולמי הולכים למחרת החג, אל תשכחו להחליף בחג הבא, הכינו את המשפחה המורחבת כדי למנוע אכזבות ורגשי אשם, תכננו גם זמן עבורכם, לבילויים והנאות קטנות, הן לזוגיות והן כמשפחה. שימו את הצרכים והציפיות שלכם בראש סדר העדיפויות ופיתחו דרכי תקשורת נוספים כדי להפיג ולשחרר את המתח.
 שיהיה חג שמח, באווירה משפחתית נעימה.

 

דורית שכורי - ייעוץ זוגי ומשפחתי, הדרכת הורים
ליצירת קשר ופרטים נוספים  054-5230093  

© כל הזכויות שמורות

 

 

ייעוץ זוגי ומשפחתי

 מנחת הורים ומשפחות בכירה

 מנתחת התנהגות
 

 "באהבה יש כללים, ואיפה שיש כללים, העולם פשוט יותר"
 

מאיר שלו, מתוך הספר "כימים אחדים"

 

מלאו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם:

 ***כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי****

שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

שדה חובה


שדה חובה


שדה חובה

Your message has been sent successfully

צור קשר: