מילת הקסם בזוגיות? תקשורת! תקשורת! תקשורת!


תקשורת טובה הינה חלק בסיסי ומהותי של זוגיות טובה ומאושרת. כשאנשים מפסיקים לתקשר היטב, הם מפסיקים גם לגעת, ותקופות של שינויים או מתח הדבר יכול להביא לניתוק בזוגיות ובתקשורת הזוגית. כל זמן שיש תקשורת זוגית, ניתן לגשר על הבעיות איתן אתם מתמודדים.


תקשורת הינה מילת המפתח במערכות היחסים השונות בין אם בזוגיות, בעבודה, ילדים, חברים ועוד. התקשורת מהווה את אבן הדרך החשובה ביותר הן בתחילת מערכת היחסים והן בהמשך הדרך. בזוגיות יש לבסס את היחסים על תקשורת חיובית ומעצימה. בעוד שהתוכן של חלק גדול מהתקשורת שלנו מדי יום הוא על השיתוף או ההעברה של מידע, בעולם של מערכות יחסים, הבנה וחיבור הם בפרס הגדול.


תקשורת טובה מייצרת חוויה של חיבור הדדי. על מנת להגיע לתקשורת הדדית עליכם לדעת להוביל לתקשורת נכונה ואפקטיבית ולשמור שתישאר כך. הדרך להגיע לתקשורת נכונה ואפקטיבית תלויה בכם ועל מנת להגיע לתקשורת נעימה ומעצימה עליכם להיות מוכנים להניע את השיחה בדרך נכונה ואפקטיבית.
 
תאמו פגישה זוגית. הגיעו להסכמה על זמן המתאים לשניכם, במידה ולא, תאמו זמן מתאים לשניכם בו תוכלו להנות האחד מהשני לשתף להקשיב ולשמר את הזמן בו תוכלו לשתף לשוחח ולהקשיב האחד לשני.
 
הימנעו הסחות דעת. בזמן שאתם מנהלים שיחה זוגית כבו טלוויזיה, מחשבים, טלפונים ניידים. הניחו את העיתון או הטאבלט, היו קשובים והפגינו תשומת לב מלאה לבן זוגכם ובמה שיש לו לומר.
 
הקשיבו. אפשרו לבן זוגכם לסיים את אשר יש לו לומר לפני שאתם מגיבים. ככל שתהיו קשובים למה שיש לו לומר כך תזכו לשיתוף פעולה. 

דברו על הקשיים. היו ברורים בנוגע לדברים אותם רוצים לומר. הסבירו לבן הזוג מה אתם מרגישים במצבים או בסיטואציות אשר גורמות לכם אי נוחות, אל תצפו כי בן הזוג יבין זאת לבד, תנו מקום גם לרגשותיו "אני מבינה את הקושי שלך.............. אבל הדרך בה נאמרו הדברים מאוד פגע בי" במקום "אתה מעליב אותי, אז מה אם קשה לך..... גם לי קשה אתה לא מבין אותי אף פעם........".
 
דברו בגוף ראשון. לעיתים כאשר אנו מנהלים שיחה עם בן הזוג אנו נוטים להאשים את בן הזוג ודברו בגוף ראשון. האשמה תגרום להתבצרות ולחוסר הקשבה לדברים החשובים אותם רציתם לומר לדוגמא: "אני צריך שתקשיבי לי....." במקום "את לא מקשיבה לי..." דברו על הרגשות והצרכים שלכם כדי שהצד השני יבין מה אתם מרגישים וצריכים.
 
אל תשכחו לומר מילה טובה, לפרגן ולחזק כאשר בן הזוג מקשיב ומבין מהם הצרכים שלכם, זה אינו מובן מאליו!! כאשר אנו מחזקים ומפרגנים על ההבנה וההקשבה של בן או בת הזוג. 

אז לסיום, על-מנת להגיע לתקשורת זוגית אחרת ומשתפת עליכם להוביל אותה, צעד צעד, עד שתגיעו להבנה. זכרו, שינוי באחד מבני הזוג משנה את המערכת הזוגית כולה, היו סבלניים, ממוקדים ואל תאשימו, דברו בגוף ראשון, אימרו מה אתם מרגישים ומה הצורך שלכם, הדגישו את היחד ואל תשכחו לומר מילה טובה ולחזק. 
 

דורית שכורי - ייעוץ זוגי ומשפחתי, הדרכת הורים
ליצירת קשר ופרטים נוספים  054-5230093  

© כל הזכויות שמורות

ייעוץ זוגי ומשפחתי

 מנחת הורים ומשפחות בכירה

 מנתחת התנהגות
 

 "באהבה יש כללים, ואיפה שיש כללים, העולם פשוט יותר"
 

מאיר שלו, מתוך הספר "כימים אחדים"

 

מלאו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם:

 ***כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי****

שלח

תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה

שדה חובה


שדה חובה


שדה חובה

Your message has been sent successfully

צור קשר: